Przedszkole Samorządowe nr 14
w Piotrkowie Trybunalskim

03-03-2018

Rekrutacja 2018/19

Drodzy Rodzice! 1 marca rozpoczęliśmy rekrutację do naszego przedszkola na przyszły rok szkolny. Serdecznie zapraszamy dzieci 3-, 4- i 6-letnie. Wnioski o przyjęcie dziecka do Przedszkola Samorządowego nr 14 można składać do 16 marca 2018 r. do dyrektora przedszkola.
We wtorek 20 lutego 2018 r. w hali "Relax" dzieci z grupy II, III, IV i V wzięły udział w Olimpiadzie Sportowej Przedszkolaków. Organizatorem zawodów była Dyrekcja i Grono Pedagogiczne naszego przedszkola. Przedszkolaki wystartowały w pięciu konkurencjach: "Szybkie łyżwy", "Saneczkarstwo", "Hokej", "Curling" i "Zabawa śnieżkami". Punkty uzyskane przez każdą drużynę miały wymiar jedynie symboliczny, ponieważ wszystkie biorące udział w zawodach dzieci były zwycięzcami Olimpiady.
"Przedszkoliada - Tour " - Piotrków Trybunalski 2018 r. 14 lutego odbył się Tour, w którym uczestniczyły dzieci z naszego przedszkola.
Serdecznie zapraszamy wszystkie Babcie i Dziadków na uroczystości z okazji Ich Święta!
16-01-2018

Bal karnawałowy

KAŻDE DZIECKO - DUŻE, MAŁE - LUBI BALE W KARNAWALE!
Spokojnych świąt Bożego Narodzenia, spędzonych z bliskimi w ciepłej, rodzinnej atmosferze oraz samych szczęśliwych dni w nadchodzącym Nowym Roku życzy naszym Przedszkolakom oraz ich Rodzinom cała Społeczność Przedszkola Samorządowego nr 14 w Piotrkowie Tryb.
21-12-2017

Jasełka

5- i 6-latki z grupy III i IV w czwartkowe popołudnie 21.12.2017 roku swoimi występami jasełkowymi w prowadziły wszystkich widzów w atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Pod okiem swoich pań przygotowały przedstawienia opowiadające historię o narodzinach Jezusa.
W grudniowe popołudnie 12.12.2017 r. nasze przedszkole odwiedzili artyści Filharmonii Łódzkiej - pan Witek i pan Rafael. Audycja nosiła zimowy tytuł "Pada śnieg", ale meksykańska muzyka przywodziła raczej na myśl gorący klimat, słońce, radość i miłość.
Miejski Ośrodek Kultury w Piotrkowie zorganizował warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży pod hasłem "Tradycyjne ozdoby choinkowe". Odbyły się one 12 grudnia w ramach edukacji regionalnej "Tradycje piotrkowskie". Na warsztatach nie zabrakło naszych starszaków.
08.12.2017 r. przedszkolaki z grupy III i IV wybrały się na świąteczny koncert do Państwowej Szkoły Muzycznej zatytułowany "Pierwsza gwiazdka". Dzieci usłyszały kilka pięknych, nastrojowych kolęd i świątecznych piosenek w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej. Miały też okazję poznać bliżej niektóre instrumenty, tj.: skrzypce, kontrabas i fortepian. Na koniec całe audytorium zaśpiewało wspólnie kolędę, a następnie wszyscy po kolei podchodzili do sceny, gdzie można było przyjrzeć się z bliska, a nawet dotknąć instrumentów smyczkowych, biorących udział w koncercie. Przedszkolaki dostały także drobne słodkie upominki.

Wtorek 20 marca 2018

Klemens, Klaudia, Bogusław, Ambroży, Eufemia, Cyriaka, Wincenty, Patrycjusz, Anatol, Aleksander, Fotyna, Józefa, Ermegarda, Irmegarda, Kutbert, Wolfram

Ankieta

Czy masz profil na Facebooku?Zobacz wyniki