Na zakończenie Code Week nasze przedszkolaki wzięły udział w wyjątkowo ciekawych zajęciach z robotyki. 26 października dzieci z grupy II, III i IV uczyły się konstruować i programować poprzez zabawę klockami LEGO. Pod okiem instruktora budowały części mechaniczne robotów, a następnie przy użyciu programu komputerowego programowały ich ruchy i uruchamiały je tak, aby można było zobaczyć co potrafią.
31-10-2022

Grupa III robi sok

Podczas jesiennych zajęć dużo mówiliśmy na temat owoców i warzyw, ich wartości odżywczych i tego, co można z nich zrobić. Żadna teoria ani nawet film edukacyjny nie zastąpi jednak praktycznego działania. Dzieci z grupy III miały okazję nie tylko prześledzić proces powstawania pysznego soku na żywo, ale także aktywnie w tym procesie uczestniczyć!

W dniach 10-21 października nasze przedszkole wzięło udział w Code Week czyli Europejskim Tygodniu Kodowania. W tym czasie dzieci z każdej grupy podejmowały różnorodne aktywności z zakresu kodowania.
30-10-2022

Wycieczka do Koła

Dnia 19.10.2022 r. przedszkolaki z grupy II uczestniczyły w wycieczce do Leśnej Osady Edukacyjnej w Kole, która posiada status Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt.

Zapraszamy do wzięcia udziału w przedszkolnym konkursie czytelniczo-plastycznym dla całych rodzin pt. „Polskie dzieje malowane w legendach i wierszach”.
Dnia 19.10.2022 r. przedszkolaki uczestniczyły w audycji muzyczno-tanecznej poświęconej tańcowi kubańskiemu. Zaproszeni przez pana Witka tancerze wprowadzili dzieci w świat gorącej wyspy - Kuby. Opowiedzieli o historii tańca w tym kraju, nauczyli powitania w języku hiszpańskim i zaprezentowali wspaniałe tańce kubańskie.
14 października w naszym przedszkolu odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Dnia 10 października dzieci z naszego przedszkola wybrały się do Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie Trybunalskim na przedstawienie teatru In-Art.
W środę 28 września dzieci z grupy trzeciej uczestniczyły w wycieczce do Mediateki w Piotrkowie Trybunalskim. Przedszkolaki zwiedziły różne ciekawe i wyposażone w nowoczesny sprzęt pomieszczenia, a pani bibliotekarka opowiedziała, kto może z niego korzystać. Ponadto dzieci dowiedziały się, w jaki sposób można wypożyczyć książki i gry oraz jak o nie dbać. Miały też okazję wysłuchać opowiadania o Jasiu, który zapisał się do biblioteki, a także oglądały wiele ciekawych książek. Po wizycie w Mediatece wiele dzieci deklarowało chęć założenia karty czytelnika. Była to bardzo udana wycieczka i na pewno nie ostatnia.
Nasze przedszkole już po raz trzeci bierze udział w Code Week. W tym roku jest to jubileuszowa X edycja tego wydarzenia.

Piątek 26 kwietnia 2024

Marcelin, Klarencjusz, Spycimir, Klet, Marzena, Artemon