13-02-2024

W karnawale same bale, wszyscy bawią się wspaniale!
12.12.2023 r. w grupie maluszków odbyło się świąteczne zajęcie otwarte z udziałem rodziców.
Z okazji Dnia Babci i Dziadka przedszkolaki z grupy II przygotowały występ słowno-muzyczny, podczas którego prezentowały swoje umiejętności, recytując  wiersze przeplatane wesołymi piosenkami. Nie zabrakło też własnoręcznie wykonanych upominków dla ukochanych babć i dziadków.

24 stycznia starszaki gościły w przedszkolu swoje babcie i swoich dziadków z okazji ich święta i już od samego rana czekały na nich z niecierpliwością. Przedstawienie dla miłych gości odbyło się w godzinach popołudniowych i zgromadziło liczną publiczność.
24 stycznia w naszym przedszkolu odbyła się audycja muzyczna pana Witka pt. "Już karnawał". Gościem specjalnym był pan Jacek, który zaprezentował grę na gitarze elektrycznej. Dzieciom bardzo spodobały się utwory zespołu Europe „The Final Countdown" oraz Carlosa Santany „Samba Pa Ti". W czasie audycji muzycznej przedszkolaki pożegnały Stary Rok, a przywitały Nowy Rok. Było bardzo wesoło i energetycznie!
23 stycznia przedszkolaki z grupy II, III i IV miały przyjemność obejrzeć przedstawienie pt. "Jaś i Małgosia" przygotowane przez Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa. Spektakl odbył się w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie Trybunalskim.
We wtorek 9 stycznia w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia ruchowe z elementami tańca, podczas których przedszkolaki świetnie się bawiły.
3.01.2024 r. grupa IV udała się do kina w Mediatece w Piotrkowie Trybunalskim na seans pt. „Basia”.

Przed właściwymi Świętami Bożego Narodzenia odbyła się w naszym przedszkolu wspólna wigilia, która odbyła sie 21 grudnia 2023 r. po spotkaniu z góralem. W salach przedszkolnych odświętnie ubrane przedszkolaki wysłuchały życzeń od swoich wychowawczyń, wspólnie kolędowały, dzieliły się opłatkiem oraz zjadły wigilijny obiad i podwieczorek.

W czwartek 21 grudnia przedszkolaki miały okazję spotkać się z prawdziwym góralem ze Szczyrku, panem Szczepanem. Nasz gość opowiedział dzieciom o kulturze góralskiej, o tradycyjnym stroju górala oraz zagrał na różnych instrumentach: gęślach, czyli skrzypcach, akordeonie, okarynie, piszczałce i trombicie. Mieliśmy okazję wspólnie pokolędować i posłuchać góralskich melodii. Podczas tego wyjątkowego spotkania dzieci chętnie włączyły się do tańca i śpiewu. Ten dzień z pewnością na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków.

Piątek 19 kwietnia 2024

Konrada, Leontyna, Werner, Leona, Włodzimierz, Irydion, Cieszyrad, Leon, Pafnucy