"Szkoła pamięta" to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki. Odbywa się w okresie, w którym wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych. Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.
Październikowy koncert rozpoczął się zaśpiewaniem wraz z panem Witkiem piosenki powitalnej pt. "Ribidibi", a następnie dzieciom został przedstawiony gość z gorącej wyspy Kuby - pan Angel. Zatańczył on dwa tańce latynoskie: mambo i salsę. Przedszkolaki również ruszyły w tany, naśladując ruchy tancerza. To była bardzo aktywna audycja, która przypadła do gustu zarówno dzieciom, jak i paniom.
24 października w naszym przedszkolu zagościła Pani Jesień, która zaprosiła dzieci ze wszystkich grup do muzycznych zabaw. Przedszkolaki w pięknych jesiennych strojach grały na instrumentach, tańczyły przy piosenkach o tematyce jesiennej, bawiły się z chustą animacyjną i bańkami mydlanymi.
13-11-2023

Zajęcia z robotyki

17 października w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia z robotyki w ramach Code Week - Europejskiego Tygodnia Kodowania. Zajęcia edukacyjne z robotyki to nowatorska metoda przekazywania wiedzy, która bazuje na aktywności, kreatywności, logicznym myśleniu, działaniu i zaangażowaniu. Podczas zajęć dzieci konstruowały roboty z klocków LEGO. Poznały zasady i etapy budowania i programowania. Miały także możliwość współpracy w małych grupach oraz rozwijania swoich zainteresowań i pasji. Działania te dostarczyły przedszkolakom sporej dawki wiedzy, nowych umiejętności i doświadczeń. Dzieciom tak bardzo podobały się te zajęcia, że pytały, kiedy jeszcze będą mogły w nich uczestniczyć.
16 października w naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Dzieci podziękowały swoim wychowawczyniom i wszystkim pracownikom przedszkola za codzienną troskę i serce włożone w ich nauczanie, wychowanie i opiekę. Wybrzmiało wiele ciepłych słów w piosenkach i wierszach oraz życzenia od Pani Dyrektor i przedstawicielek Rady Rodziców. Ten dzień upłynął w niezwykle miłej i sedecznej atmosferze.
W dniu 13.10.2023 r. dzieci z grupy II, III i IV wybrały się do Miejskiego Ośrodka Kultury na spektakl pt. "Alicja w Krainie Czarów" w wykonaniu Teatru Muzycznego Forte.

9 października dzieci z grupy III i IV uczestniczyły w zajęciach zorganizowanych przez firmę HAK. Przedszkolaki uczyły się zasad segregacji odpadów, a następnie same segregowały "śmieci". Na zakończenie każdy otrzymał kolorowankę, mini zestaw kredek z temperówką i tekturową linijkę.
Na początku października dzieci ze wszystkich grup wiekowych wzięły udział w akcji #SprzatamyDlaPolski. Znaleźliśmy mnóstwo śmieci w okolicy naszego przedszkola, a największym była... stara deska do prasowania!
20-10-2023

Dzień Chłopaka

W tym roku w naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Chłopaka 29 września. Dziękujemy rodzicom za zakup drobnych upominków zarówno dla chłopców, jak i dla dziewczynek.
W dniu 28 września dzieci z grupy II wybrały się do Mediateki 800-lecia na zajęcia biblioteczne pt. "Witamy w bibliotece". Pani oprowadziła nasze przedszkolaki po obiekcie, opowiadała o zasadach wypożyczania książek, pokazała księgozbiory i przeczytała interesującą książkę. Największe zainteresowanie dzieciaków wzbudził pokój zabaw. Na koniec każdy kolorował swoją zakładkę do książki. Dla przedszkolaków już sama droga i wizyta w bibliotece były ciekawym doświadczeniem.

Piątek 26 kwietnia 2024

Marcelin, Klarencjusz, Spycimir, Klet, Marzena, Artemon