Audycja muzyczna "Spróbuj zagrać z nami"

100_7204
26 lutego do naszego przedszkola wraz z panem Witkiem przybył muzyk - pan Maciek. Audycja była wyjątkowo ciekawa, a to za sprawą nowoczesnego i rzadko spotykanego instrumentu o tajemniczej nazwie EWI.
Najpierw jednak uczestnicy audycji mieli okazję usłyszeć dwa utwory wykonane na gitarze basowej: jeden z przebojów Michaela Jacksona oraz utwór, który przywoływał na myśl poruszanie się słonia. Wybrane z widowni przedszkolaki spróbowały z pomocą pana Maćka zagrać na basie znaną piosenkę pt. "Stary niedźwiedź". Pozostałe dzieci wspomagały ich śpiewem.
Kolejnym instrumentem było wspomniane EWI. Jest to bardzo ciekawy instrument, który potrafi naśladować dźwięki stu innych instrumentów. Pan Maciek zagrał na EWI dwa utwory-zagadki. Jak się okazało, dzieci odgadły je bez problemu. Była to piosenka z bajki "Angry Birds" oraz znane wszystkim "Despacito".