Dzień Chłopaka w gr. IV

100_4622
Z okazji Dnia Chłopaka w piątek ciocie z gr. IV przygotowały dzieciom miłą niespodziankę. Chłopcy dostali kilka nowych samochodów do swojego kącika, a dziewczynki łóżeczko dla lalek oraz ekspres do kawy i blender do koktajli. Zabawki sprawiły dzieciom dużą radość i od razu zostały wypróbowane.

Jednak główna atrakcja czekała na naszych podopiecznych w poniedziałek. Tego dnia wybraliśmy się całą grupą do kina Helios na animowany film przygodowy: „Gang Wiewióra 2”. Jest to opowieść o gryzoniach, które do niedawna opływały w dobrobyt, a obecnie muszą sobie poradzić w trudnej życiowej sytuacji. Rozleniwione, mieszkające w sklepie z orzeszkami wiewiórki i ich przyjaciele nie pamiętają już, jak samodzielnie zdobyć pożywienie. Tymczasem po wybuchu budynku ich dotychczasowy dom zamienia się w ruinę. Postanawiają zamieszkać w pobliskim parku i na nowo zacząć żyć jak dzikie zwierzęta. W realizacji tego planu przeszkadza im burmistrz miasta, który chce zamienić park w wesołe miasteczko. Wiewiór i jego gang zamierzają zawalczyć o swoją nową „małą ojczyznę”. Nie jest łatwo, ale okazuje się, że nie trzeba być rosłym, aby być bohaterem.

Film podobał się wszystkim, nie tylko chłopcom... ani nawet nie tylko dzieciom... Wartka akcja, świetne dialogi i wspaniały polski dubbing sprawiły, że czas w kinie upłynął nam bardzo przyjemnie. Dziękujemy pani Wnuk za przygotowanie popcornu i panu Maciejewskiemu za „kinowe upominki”.
Poniżej prezentujemy zdjęcia z wydarzeń związanych ze świętowaniem Dnia Chłopaka w gr. IV.