Happening "Zatrzymać lato" 2018

100_6629
W piątkowe przedpołudnie, 21 września, przedszkolaki z grupy III wzięły udział w happeningu "Zatrzymać lato". Wraz z dziećmi z innych przedszkoli przemaszerowały z Rynku Trybunalskiego do Amfiteatru Miejskiego przebrane za bociany.
Po śniadaniu dzieci szybko przebrały się w bocianie stroje, zabraliśmy ze sobą figurkę bociana i wyruszyliśmy na Rynek, aby tam spotkać się z innymi uczestnikami happeningu oraz siostrami: panią Lato i panią Jesień. Wszyscy razem zaśpiewaliśmy piosenkę o bocianie, ułożyliśmy figurki bocianów w symbolicznym gnieździe, a następnie przemaszerowaliśmy do amfiteatru, aby wysłuchać ciekawostek o bocianach, które opowiedział nam leśnik z osady w Kole, pan Paweł Kowalski. Na koniec Zosia i Szymek wzięli udział w konkursie wiedzy o bocianach i zdobyli nagrody dla całej grupy: gry planszowe i pyszne ciastka. Otrzymaliśmy także pamiątkowy dyplom.