Konkurs Ekologiczny "W zgodzie z przyrodą"

100_5767
21 maja 2018 r. Małgosia i Paweł z grupy IV reprezentowali nasze przedszkole w XVII edycji Międzyprzedszkolnego Konkursu Ekologicznego "W zgodzie z przyrodą". Tegorocznym hasłem przewodnim byli "Skrzydlaci przyjaciele" i wszystkie konkurencje były związane z ptakami. Konkurs zorganizowało Przedszkole Samorządowe nr 12 w Piotrkowie Trybunalskim, a udział w nim wzięło 13 dwuosobowych drużyn z przedszkoli z terenu miasta.
Przedszkolaki rozwiązywały zagadki o ptakach, w czytanym przez prowadzącą  opowiadaniu wskazywały niewłaściwe zachowania dzieci w lesie, układały puzzle przedstawiające różne środowiska, w jakich żyją ptaki. Dość trudnym zadaniem było segregowanie nasionek, którymi żywią się skrzydlaci przyjaciele, ponieważ wśród nich były śmieci i je także należało wrzucić do odpowiednio oznaczonych kartonów. Sporą wiedzą trzeba było się też wykazać podczas dopasowywania ptaków do ich gniazd. Na koniec dzieci wraz ze swoimi opiekunkami wykonały pracę plastyczną techniką origami z koła.
Na konkursie było bardzo ciekawie. Konkurencje przeplatane były wspólną recytacją krótkiej rymowanki o ptakach połączoną z wykonywaniem odpowiednich gestów. Nasi reprezentanci dobrze się spisali i wykazali się dużą wiedzą ornitologiczną i ekologiczną. W nagrodę otrzymali pięknie ilustrowane książki o ptakach, puzzle z uroczą wiewióreczką i pamiątkowy dyplom dla przedszkola. Gratulujemy!