Konkurs matematyczny

100_5835
24 maja 2018 r. w godzinach przedpołudniowych odbył się konkurs matematyczny w naszym przedszkolu. Prowadziły go wychowawczynie grupy III, a uczestniczyły w nim przedszkolaki ze wszystkich grup.
Konkurs nosił nazwę "Podróż na matematyczną wyspę" i odbył się w dwóch turach. Najpierw do zabaw matematycznych zostały zaproszone dzieci z najmłodszych grup, a potem starsze przedszkolaki. W pierwszej turze zabawy były łatwiejsze, w drugiej poziom trudności był nieco podwyższony. Zadania polegały m. in. na określaniu wielkości przedmiotów, segregowaniu elementów według wielkości i koloru, przeliczaniu, dzięki czemu uczestnicy konkursu doskonalili swoje umiejętności matematyczne, świetnie się przy tym bawiąc. Nie zabrakło także zabaw przy piosenkach. Atmosfera była miła, a dzieci chętnie i odważnie wykonywały zadania, wykazując się logicznym myśleniem, współdziałaniem w zadaniach grupowych i koncentracją podczas zadań indywidualnych wymagających skupienia uwagi. Na koniec każde dziecko otrzymało słodki upominek.