Olimpiada sportowa przedszkolaków

100_5468
We wtorek 20 lutego 2018 r. w hali "Relax" dzieci z grupy II, III, IV i V wzięły udział w Olimpiadzie Sportowej Przedszkolaków. Organizatorem zawodów była Dyrekcja i Grono Pedagogiczne naszego przedszkola. Przedszkolaki wystartowały w pięciu konkurencjach: "Szybkie łyżwy", "Saneczkarstwo", "Hokej", "Curling" i "Zabawa śnieżkami". Punkty uzyskane przez każdą drużynę miały wymiar jedynie symboliczny, ponieważ wszystkie biorące udział w zawodach dzieci były zwycięzcami Olimpiady.
Zawody rozpoczęły się o godzinie 12.00. Uroczystego otwarcia dokonała pani Dyrektor Justyna Ziemba wraz z panią Anną Wasilewską - kapitanem szczypiornistek z MKS Piotrcovia. Po prezentacji drużyn i ślubowaniu przedszkolaki rozpoczęły zawody. Dzieci dobrze się bawiły i starały się jak najdokładniej wykonywać wszystkie dyscypliny. Drużyny otrzymywały punkty za ukończenie poszczególnych konkurencji, dlatego szybkość i celność nie były w tym przypadku najważniejsze. Liczyła się przede wszystkim radość z uczestnictwa w zawodach.
Nad prawidłowym przebiegiem Olimpiady i bezpieczeństwem dzieci czuwały nauczycielki i pracownicy naszego przedszkola. Olimpiada zakończyła się zwycięstwem wszystkich drużyn. Pani Dyrektor Justyna Ziemba i pani Anna Wasilewska wręczyły dzieciom medale i nagrody rzeczowe dla każdej z grup przedszkolnych.
Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację Olimpiady za pomoc i poświęcony czas, naszemu sponsorowi - firmie Polanik Sp. z o.o. za ufundowanie medali, członkom rodzin naszych podopiecznych za przybycie i doping swoich pociech, a wszystkim małym sportowcom za wspaniałą rywalizację.