Olimpiada sportowa przedszkolaków

DSC_7027
W hali sportowej Relax odbyła się trzecia już Olimpiada Sportowa Przedszkolaków zorganizowana dla dzieci z naszego przedszkola.
W Olimpiadzie uczestniczyły przedszkolaki ze wszystkich grup. Powstało pięć drużyn, a w każdej z nich było po kilkoro przedstawicieli poszczególnych grup przedszkolnych. Tym sposobem każda drużyna miała równe szanse. Zawodnicy startowali w sześciu konkurencjach zawierających ćwiczenia na równowagę, celność i szybkość.
Zawody rozpoczęły się od rozgrzewki prowadzonej przez szczypiornistki MKS Piotrcovia. Później nastąpiło wprowadzenie drużyn i otwarcie Olimpiady przez Panią Dyrektor Justynę Ziembę, która życzyła zawodnikom udanej zabawy, ponieważ w naszych zawodach nie chodziło o wyniki, ale ważniejsze było samo uczestnictwo.
W tym duchu rozpoczęły się sportowe zmagania, którym przyglądali się bliscy uczestników, kibicując i dopingując swoim faworytom. Zawody budziły wśród dzieci wielkie emocje. Na zakończenie również chętni rodzice mieli okazję spróbować swoich sił w wybranych konkurencjach.
Na koniec wszyscy otrzymali pamiątkowe medale oraz dyplomy za udział w Olimpiadzie dla grup. Natomiast w przedszkolu każda grupa otrzymała nagrody rzeczowe w postaci nowych zabawek.
Serdeczne podziękowania dla wszystkich osób zaangażowanych w zorganizowanie i przeprowadzenie Olimpiady oraz dla uczestników za fantastyczną atmosferę w duchu sportowej rywalizacji. Wielkie brawa dla wszystkich, dzięki którym te zawody znakomicie się udały.