Pierwszy koncert pana Witka w nowym roku szkolnym

100_4553
Wczoraj nasze przedszkole odwiedzili artyści z Filharmonii Łódzkiej. Dzieci uczestniczyły w audycji muzycznej pt. "Pierwszy koncert", rozpoczynającej cykl comiesięcznych spotkań w nowym roku szkolnym 2017/2018.
Po wakacyjnej przerwie przyszedł czas na wizytę bardzo lubianego przez przedszkolaki muzyka - pana Witka. Przybył do nas w hawajskim naszyjniku, jak zwykle tryskający dobrym humorem i na szczęście ze sprawną nogą (wtajemniczeni wiedzą o jego urazie sprzed wakacji).
Towarzyszyły mu dwie artystki: dobrze znana starszym dzieciom pani Małgosia i gość specjalny - pani Maja, która jest skrzypaczką. Obie panie zagrały pierwszy utwór, wprowadzając nas w świat dźwięków i muzycznych przeżyć. Nagrodzone zostały gromkimi brawami, a następnie zaprezentowały trzy instrumenty: skrzypce, małe skrzypeczki, na których uczą się grać dzieci i gitarę. Po krótkiej charakterystyce każdego z nich przyszła pora na muzykowanie. Trójka śmiałków z pomocą pani Mai zagrała 3 krótkie utwory na skrzypeczkach. Potem pan Witek chwycił za gitarę, a pani Maja zaśpiewała nam piosenkę. Usłyszeliśmy też po raz pierwszy piosenkę przewodnią, która  w tym sezonie będzie rozpoczynać każdy koncert. Melodia i refren pochodzą z przeboju grupy Pectus pt. "Barcelona". Przed następną audycją musimy się tylko nauczyć zmienionych słów zwrotki. Ponieważ refren pozostał oryginalny i przedszkolaki świetnie go znały, pan Witek zaprosił kilkoro dzieci do śpiewania przez mikrofon. To był już ostatni punkt programu. Pożegnaliśmy naszych miłych gości i teraz czekamy na październikowy koncert. Ciekawe, co się będzie na nim działo.