Piknik rodzinny 2018

100_5952
Piknik rodzinny to stały punkt w kalendarzu imprez naszego przedszkola. W tym roku odbył się 9 czerwca. Wiele atrakcji, występów i piękna pogoda sprawiły, że nie zabrakło nam okazji do radości, śmiechu i dobrego nastroju.
Tegoroczny piknik rozpoczął się od występu naszych przedszkolaków. Dzieci zaprezentowały wiersze i piosenki dla rodziców w języku polskim i angielskim. Zaśpiewaliśmy też wspólnie piosenkę o naszym przedszkolu, do której słowa napisała wychowawczyni gr. III, pani Violetta Ziemba. Grupa teatralna "Znani i lubiani", w której skład wchodzą rodzice dzieci z gr. II oraz wychowawczyni tej grupy, pani Izabela Koczwarska, przygotowali występ na podstawie wiersza Jana Brzechwy pt. "Na straganie".
Po części artystycznej dzieci wręczyły swoim najbliższym upominki i rozpoczęło się grillowanie. Nasi dwaj niezawodni DJ-e: pan Stefan i pan Robert, zajęli się oprawą muzyczną pikniku, dzięki czemu przez cały czas towarzyszyły nam świetnie dobrane do charakteru imprezy przeboje. Zanim pierwsze kiełbaski były gotowe, dzieciaki zdążyły pobawić się na dmuchańcach, postrzelać do bramek, porzucać do kosza i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z wesołym kangurkiem-maskotką.
Kiedy pojedliśmy już pyszności z grilla, rozpoczęły się konkursy. Pierwszy z nich został przygotowany przez szkołę języków obcych "Idioma", a prowadził go rodowity Anglik mieszkający w Polsce. Zadania dla dzieci były dość łatwe, chociaż przydała się pomoc rodziców i starszego rodzeństwa. Zadanie dla dorosłych uczestników polegało na przeczytaniu zdań po angielsku, które były prawdziwymi łamaczami języka. Nagrodami były naklejki i kupony rabatowe na wybrany kurs języka obcego w szkole językowej "Idioma".
Drugi konkurs został przygotowany przez zawodowego strażaka i polegał na strąceniu kręgli za pomocą strumienia wody z węża. Było mnóstwo emocji, śmiechu i szaleństwa, a na niektórych dzieciach nie została nawet jedna sucha niteczka... Każdy uczestnik w nagrodę za strącenie wszystkich kręgli otrzymywał drobny upominek: lizaka, laleczkę lub wybrany pojazd.
Na dzieci czekały też inne atrakcje: aktywna strefa Przedszkoliada.pl, malowanie twarzy, bańki mydlane i wata cukrowa, a zainteresowane mamy mogły skorzystać z porad konsultantki firmy kosmetycznej Avon.
W miłej atmosferze czas pikniku szybko minął. Z imprezy pozostało wiele fotografii, dzięki którym będziemy wracać pamięcią do tych przyjemnych chwil.
Wszystkim uczestnikom pikniku dziękujemy za wspaniałą zabawę!