Powitanie Jesieni

100_4516
22 września 2017 r. miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Dzieci z grupy IV ogłosiły w całym przedszkolu, że nadeszła już jesień. Ten dzień miał wyglądać nieco inaczej. Na Rynku Trybunalskim planowany był happening z udziałem przedszkolaków z całego miasta. Niestety, pogoda pokrzyżowała nam plany - lato odchodziło w deszczowych łzach. Nie daliśmy się jednak zbić z tropu i sami zorganizowaliśmy happening, tylko w nieco bardziej ograniczonej przestrzeni. Zaraz po obiedzie każdy wziął przyniesiony przez siebie jesienny bukiet, dziewczynki założyły okolicznościowe nakrycia głowy i z piosenką na ustach ruszyliśmy w barwnym korowodzie, aby ogłosić młodszym koleżankom i kolegom, że kończy się lato, a zaczyna jesień.
W całym przedszkolu było nas słychać, kiedy skandowaliśmy hasło: "Witamy Jesień! Jest już jesień!" i śpiewaliśmy piosenkę pt. "Kończy się lato". Teraz na pewno nikt już nie ma wątpliwości, jaką mamy porę roku. Na koniec zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia przy nowej dekoracji w głównym holu i zostawiliśmy tam swoje bukiety, aby każdy, kto wchodzi do przedszkola, mógł je podziwiać.
Przy okazji serdecznie dziękujemy Rodzicom za ich przygotowanie. Są naprawdę wspaniałe i stanowią piękne dopełnienie jesiennej dekoracji naszej placówki!

100_4516 (jpg) 0.74mb, (Pobrań: 56)
100_4518 (jpg) 0.71mb, (Pobrań: 57)
100_4519 (jpg) 0.44mb, (Pobrań: 57)
100_4517 (jpg) 0.75mb, (Pobrań: 70)