"PSIjaciele zwierząt" z grupy III

100_4695
Obchodzony w październiku Światowy Tydzień Zwierząt stał się okazją do przeprowadzenia w grupie III ciekawych zajęć połączonych z konkursem plastycznym. Wraz z bohaterami znanymi z amerykańskiego serialu animowanego „Bingo i Rolly w akcji”, który można obejrzeć na kanale Disney Junior, dzieci uczyły się, jak powinien się zachowywać prawdziwy „PSIjaciel zwierząt”.
Ktoś, kto chce zostać „PSIjacielem zwierząt”, musi wiedzieć jak postępować ze zwierzakami, aby były szczęśliwe i w wyniku nieporozumienia nie zrobiły człowiekowi krzywdy. Pomocny był tu plakat z wierszowanymi hasłami, których przedszkolaki uczyły się na pamięć, np.: „Zwierzakiem codziennie musisz się zajmować, czule i z pasją nim opiekować” lub „Nie unoś głosu i nie patrz psu w oczy, a nic niemiłego Cię nie zaskoczy”. Po zapoznaniu z tymi zasadami, dzieci wykonywały różne zadania: zastanawiały się, gdzie można spotkać zwierzęta; określały, które z przedstawionych na ilustracjach zachowań wobec zwierząt są dobre, a które złe; ćwiczyły też przyjmowanie pozycji obronnej w razie ataku psa. Uczestnicy zajęć wykonali także prace plastyczne. Trzy z nich zostały wysłane na konkurs do Warszawy i teraz z niecierpliwością czekamy na wyniki. Na zakończenie, w podziękowaniu za aktywny udział, każde dziecko dostało przypinkę „PSIjaciela zwierząt” oraz kolorowankę z bohaterami „Bingo i Rolly w akcji”.

Wykorzystane podczas zajęć materiały dydaktyczne zostały opracowane we współpracy z Ogólnopolskim Towarzystwem Ochrony Zwierząt Animals.