Smaczna i zdrowa sałatka owocowa w wykonaniu grupy II

100_4574
W naszym przedszkolu trwa tydzień warzywno-owocowy. Przedszkolaki już wiedzą, jak ważną rolę w zdrowej diecie pełnią owoce i jarzyny. Są nie tylko smaczne, ale również dostarczają wiele ważnych witamin, które chronią i wzmacniają nasze organizmy. Dziś dzieci z grupy II wraz z wychowawczynią postanowiły zrobić sałatkę owocową.
Najpierw połączyliśmy stoły w taki sposób, abyśmy mogli pracować w jednym dużym zespole. Potem umyliśmy owoce i ręce oraz przygotowaliśmy potrzebne przybory kuchenne. Kiedy każdy zajął swoje miejsce, przystąpiliśmy do krojenia. Salę wypełnił przyjemny aromat. Raz po raz do dużej miski wrzucaliśmy kolejną porcję pokrojonych owoców, które następnie dokładnie wymieszaliśmy. Wkrótce sałatka była gotowa i mogliśmy rozpocząć naszą wspólną ucztę. Samodzielnie przygotowany posiłek w gronie koleżanek i kolegów smakował wyśmienicie!
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z naszych kulinarnych poczynań.