teddy-bear-3652051_640
Dzień Pluszowego Misia co rok obchodzimy 25 listopada. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny.

Dzieci z grupy IV świętowały już w piątek, ponieważ jest to dzień, kiedy można przynosić do przedszkola swoje zabawki. Tego dnia starszaki przyniosły pluszowe przytulanki, które stały się głównymi bohaterami naszych zajęć. Każdy miś został przedstawiony grupie przez swojego właściciela lub właścicielkę, szukaliśmy podobieństw i różnic między nimi, a nawet ułożyliśmy opowieść o przygodach naszych pluszaków. Na koniec zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie.