100_4888
Dzieci z naszego przedszkola przygotowały akademię z okazji Święta Niepodległości. Uroczystość odbyła się 9 listopada. Na widowni zasiedli członkowie rodzin małych patriotów oraz pracownicy naszej placówki.
Akademię z okazji Święta Niepodległości przygotowały dzieci ze wszystkich grup - od maluchów po starszaki. Montaż słowno-muzyczny o tematyce patriotycznej rozpoczęliśmy odśpiewaniem "Mazurka Dąbrowskiego". Przedszkolaki, nawet te najmłodsze,zachowały powagę i stały prosto w pozycji na baczność, jak wymagała tego sytuacja. Po hymnie swoje wiersze recytowały dzieci z grupy II i V. Usyszeliśmy znany utwór W. Bełzy "Katechizm polskiego dziecka" oraz "Barwy ojczyste" Cz. Janczarskiego.
Później wszystkie dzieci zaśpiewały piosenki "Czy to noc, czy to dzień" i "Płynie Wisła, płynie", zapraszając w ten sposób uczestników akademii na wycieczkę po ojczyźnie. Wyruszyliśmy w podróż przez Polskę, rozpoczynając ją w naszych pięknych górach - Tatrach. Chłopcy z IV grupy zatańczyli taniec zbójnicki, a cała grupa śpiewała góralskie piosenki: "W murowanej piwnicy" i "Za górami, za lasami". Z gór przenieśliśmy się do starego Krakowa. Dziewczynki z IV grupy zaprezentowały wiersz pt. "Wawel" i zatańczyły z chłopcami krakowiaka.
Zgodnie z prądem Wisły dopłynęliśmy do Warszawy. Wiersz T. Kubiaka "Wiślana Syrenka" wyrecytowały dziewczynki z III grupy. Grupa ta zatańczyła też "Polkę Warszawską". Po wysłuchaniu piosenki i obejrzeniu układu tanecznego nastrój zrobił się pogodny i radosny, ale wkrótce piosenki patriotyczne "Przybyli ułani pod okienko" i "Pierwsza Kadrowa" przypomniały nam o smutnych kartach polskiej historii, kiedy nasi przodkowie musieli walczyć o niepodległość.
Naszą podróż zakończyliśmy w Gdańsku utworem marszowym Marynarki Wojennej "Morze, nasze morze" i wierszem "Polskie morze". Na koniec wszystkie przedszkolaki odśpiewały piosenkę "Jestem Polakiem".

Tak zakończyła się nasza przedszkolna uroczystość. Pani Dyrektor podziękowała wszystkim przybyłym gościom za wspólne uczczenie tego ważnego dla każdego Polaka święta, a nauczycielkom i dzieciom za zaangażowanie oraz wysiłek włożony w przygotowanie akademii. Szczególne podziękowanie skierowanie zostało do pani Izabeli Niewiadomskiej, wychowawczyni grupy II, która jako koordynator czuwała nad całością tego przedsięwzięcia. Ponadto pani Dyrektor zaprosiła wszystkich do obejrzenia galerii prac plastycznych dzieci z naszego przedszkola zatytułowanej "Piotrków - moje miasto", znajdującej się w głównym holu.

Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji oraz materiału wideo w Informacjach Piotrkowskich na stronie Telewizji Piotrków lub pod linkiem https://www.youtube.com/watch?v=4zX6f24D118
(Wzmianka o naszej uroczystości zaczyna się około 14 minuty 45 sekundy)