Wycieczka do Moszczenicy

100_6741
W dniu 12.10.2018 r. odbyła się wycieczka grupy III do siedziby Oddziału Terenowego Nadpilicznych Parków Krajobrazowych w Moszczenicy.
Pani Katarzyna Karbowiak, która pracuje w oddziale jako specjalistka ds. ochrony przyrody, przeprowadziła z dziećmi spacer po ścieżce edukacyjnej. Przedszkolaki miały okazję obejrzeć, a nawet dotknąć różne rośliny, np. len, dziką różę, pigwę i inne krzewy i drzewa naszego regionu. Zobaczyły też dziko żyjące koniki polskie, ul w pniu drzewa, domek pszczoły - murarki ogrodowej, platformę pod bocianie gniazdo, kretowisko, szkółkę leśną i sad owocowy. W trakcie spaceru mali przyrodnicy utrwalili wiele wiadomości na temat roślin i zwierząt, a także dowiedzieli się różnych ciekawostek, np. jak dawniej zbierano żywicę.
Na zakończenie dzieci odwiedziły jeszcze chatę zielarki i wybrały się nad staw rybny. Przekazały również na ręce leśnika, pana Macieja Sobańskiego, zebrane w przedszkolu kasztany, które są przysmakiem dzików.
To była udana wycieczka. Jak widać na załączonych zdjęciach pogoda dopisała i humory też.