Finisaż wystawy "Piotrków -moje miasto"

25993369_2109988189225145_1799034695_o
Do 6 grudnia w Galerii "Cafe" przy Centrum idei "Ku Demokracji" można było obejrzeć prace przedszkolaków wykonane w ramach projektu "Piotrków Trybunalski - Moje Miasto". Ostatniego dnia wystawy odbył się uroczysty finisaż podsumowujący akcję, która trwała od wiosny.
Przez cały ten okres dzieci poznawały legendy, zabytki i historię naszego miasta. Zwieńczeniem akcji edukacyjnych było wykonanie przez dzieci pracy plastycznej w dowolnej technice. Oczywiscie praca miała być związana tematycznie z Piotrkowem Trybunalskim. W każdym przedszkolu jury wyłoniło3 najpiękniejsze prace, które następnie można było w ciągu dwóch tygodni obejrzeć w Galerii "Cafe". Z kolei spośród tych prac wybrano kilkanaście i umieszczono je w kalendarzu na 2018 rok, który powstał jako efekt realizowanego projektu.
6 grudnia każde dziecko, którego praca znalazła się na wystawie, zostało zaproszone wraz z najbliższymi do Centrum idei "Ku Demokracji", gdzie odbyło się podsumowanie projektu i wręczenie pamiątkowych kalendarzy przez prezydenta miasta, pana Krzysztofa Chojniaka. Warto się pochwalić, że na okładce kalendarza znajduje się rysunek Marysi Maciejewskiej z naszego przedszkola. Ponadto na wystawie można było zobaczyć prace dwójki naszych reprezentantów: Asi Sawickiej i Pawła Jakóbika. Serdecznie gratulujemy małym artystom!

Po uroczystości wszyscy uczestnicy finisażu przemaszerowali na Rynek Trybunalski, gdzie punktualnie o godzinie 17.00 rozbłysła światełkami ogromna, 10-metrowa choinka. Dzieci zostały obdarowane czekoladowymi Mikołajami i miały okazję spotkać również tego prawdziwego.
Do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia zapraszamy na stronę internetową