Inscenizacja "Rzepki" w wykonaniu rodziców

100_5101
6 grudnia mieliśmy okazję podziwiać występ teatralny rodziców przedszkolaków z grupy II. Z okazji Mikołajek przygotowali oni dzieciom muzyczno-teatralną niespodziankę w postaci przedstawienia na podstawie znanego wszystkim utworu Juliana Tuwima pt. "Rzepka".
Można by było pomyśleć, że przedsięwzięcie to nie wymagało zbyt wiele pracy i trudu, bo wierszyk jest nieskomplikowany, w miarę krótki i wystarczy znaleźć odpowiednią liczbę aktorów, przebrać ich w kostiumy i 5-minutowy występ gotowy. Jednak w zamyśle wychowawczyń grupy II - pani Izabeli Koczwarskiej i pani Izabeli Niewiadomskiej, wyglądało to zupełnie inaczej i krótki utwór został wzbogacony o świetnie dobraną muzykę, elementy humorystyczne oraz kontakt aktorów z widzami. Zarówno dzieci, jak i dorośli widzowie, mogli w tej inscenizacji znaleźć coś ciekawego dla siebie. Było na co popatrzeć, z czego się pośmiać i czego posłuchać. Co prawda występujący rodzice nie musieli uczyć się tekstu na pamięć, ponieważ był on czytany przez narratora, ale za to ich zadaniem było przedstawienie charakteru odgrywanej postaci poprzez odpowiedni gest, ruch i kostium. Trzeba przyznać, że stroje były dobrane doskonale, a rodzice wykazali się dużymi zdolnościami aktorskimi. Na pochwałę zsługuje także ich odwaga i sama chęć wystąpienia w przedstawieniu. Dzięki temu otrzymaliśmy dużą dawkę dobrej zabawy, śmiechu i po prostu miło spędziliśmy czas oglądając ten wspaniały występ w radosnej atmosferze. Chyba nie było nikogo, kto nie wyszedłby z przedstawienia w dobrym humorze i z uśmiechem na ustach.
Dziękujemy rodzicom-aktorom, którzy skorzystali z zaproszenia do udziału w inscenizacji "Rzepki" i poświęcili swój czas na przygotowanie Mikołajkowego przedstawienia dla dzieci. Liczymy na kolejne występy w Państwa wykonaniu. Wyrazy uznania należą się także wychowawczyniom grupy II za inicjatywę, pomysłowość i wyreżyserowanie wspaniałego spektaklu.
W imieniu wszystkich widzów raz jeszcze dziękujemy!