Język angielski w gr.I

100_4671
W naszym przedszkolu nawet maluszki wprowadzamy w świat języka angielskiego, ponieważ chcemy, aby najczęściej używany na świecie język obcy stał się od najmłodszych lat częścią ich życia. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu po 15 minut i prowadzone są w formie zabawy przez Panią Dyrektor.
Zajęcia skoncentrowane są na nauczaniu dwóch sprawności: słuchania i mówienia.
Rozwijanie sprawności słuchania odbywa się poprzez osłuchanie się z brzmieniem języka angielskiego, jak również reagowanie na proste polecenia i pytania. Dzieci słuchają nauczycielki z jednoczesnym obserwowaniem jej gestów i mimiki, słuchają nagrań w języku angielskim (piosenek i wierszyków).
Rozwijanie sprawności mówienia odbywa się poprzez powtarzanie za nauczycielką lub nagraniem oraz śpiewanie prostych piosenek.

Jak wyglądają przykładowe zajęcia języka angielskiego w naszym przedszkolu, można się przekonać oglądając zdjęcia. Przede wszystkim jest dużo ruchu przy wesołej muzyce. Pani Justyna pokazuje dzieciom różne gesty ilustrujące to, o czym jest mowa w nagraniu. Dzieci powtarzają te gesty i związane z nimi słowa. Po minach maluszków było widać, że wiele z nich zna angielską piosenkę „Wheels on the bus”. Podczas nagrania przedszkolaki „jeździły” po całej sali trzymając w rączkach kolorowe „kierownice”. Niektóre próbowały nawet nucić.

Póki co dzieci z najmłodszej grupy dopiero oswajają się z przedszkolem i różnymi rodzajami zajęć, ale z pewnością już za kilka tygodni będą podpytywać swoje wychowawczynie, kiedy przyjdzie „ciocia od angielskiego”.