Warsztaty plastyczne w Miejskim Ośrodku Kultury

100_5149
Miejski Ośrodek Kultury w Piotrkowie zorganizował warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży pod hasłem "Tradycyjne ozdoby choinkowe". Odbyły się one 12 grudnia w ramach edukacji regionalnej "Tradycje piotrkowskie". Na warsztatach nie zabrakło naszych starszaków.
Rankiem, tuż po śniadaniu, dzieci z grup III i IV wraz z opiekunkami wyruszyły do Miejskiego Ośrodka Kultury, gdzie czekała już na nie pani etnograf z Opoczna, Stanisława Dłużewska-Pawlik oraz artyści z opoczyńskiego oddziału Stowarzyszenia Twórców Ludowych. Pod ich kierunkiem przedszkolaki wykonywały piękne i ciekawe tradycyjne ozdoby choinkowe z kolorowego papieru, bibułki i sznurka. Jednocześnie słuchały prelekcji pani etnograf, która opowiadała o zwyczajach i obrzędach świątecznych w naszym regionie.