Wycieczka do Kołacinka

32484617_2184031258487504_966168148959035392_n
Dnia 15 maja 2018 roku grupa III wraz z opiekunami wybrała się na wycieczkę do Kołacinka. Celem podróży był znajdujący się tam Dinopark.
Dzieci w tym dniu miały zaplanowany czas co do minuty. Zabawy na powietrzu, nutka historii i wiele ciekawych prezentacji przeniosły najmłodszych w erę dinozaurów. Podczas wycieczki młodzi odkrywcy poznali wiele gatunków gadów kopalnych, takich jak: triceratops, brachiozaur, diplodok, allozaur oraz tyranozaur. W Dinoparku dzieci mogły podziwiać ich trójwymiarowe podobizny w skali 1:1. Dużą atrakcją był okaz wynurzający się z wody.
Ponadto w Kołacinku na dzieci z naszego przedszkola czekał figloraj, gdzie mogły dać upust swojej energii i bawić się na całego. Ciekawą zabawą było też własnoręczne odnajdywanie skamieniałości i szkieletu dinozaura ukrytego w piasku.
Po fascynującej przygodzie, dzieci, choć trochę zmęczone, to jednak bardzo szczęśliwe i zadowolone wróciły do Piotrkowa.