Przedszkole rozpoczęło swoją działalność w dniu 1 września 1979 r., zatem ma już swoją 40-letnią tradycję. Usytuowane jest w centrum miasta, na spokojnym osiedlu w otoczeniu zieleni, obok Szkoły Podstawowej Nr 16. Położenie przedszkola jest korzystne ze względu na bliskość atrakcyjnych miejsc spacerów: parku im. ks. Józefa Poniatowskiego, starówki, Ośrodka Sportu i Rekreacji, Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej, Miejskiego Ośrodka Kultury oraz Mediateki 800-lecia.
Przedszkole Samorządowe Nr 14 zostało wybudowane jako 35 od czasu powołania byłego województwa piotrkowskiego w Międzynarodowym Roku Dziecka.
W ciągu kolejnych lat zmieniali się dyrektorzy, kadra nauczycielska, pracownicy administracji i obsługi oraz dzieci uczęszczające do naszej placówki. Dziś dyrektorem jest Pani mgr Justyna Ziemba. Nad edukacją, opieką i wychowaniem przedszkolaków czuwa 8 nauczycielek i pomoc nauczyciela. Ponadto zatrudnionych jest kilkanaście osób personelu administracyjno-obsługowego.
Nasze przedszkole jest czynne od godziny 6.00. do 17.00.