Spotkanie z ratownikiem medycznym

Podczas ferii zimowych w przedszkolu gościliśmy ratownika medycznego.
Dzieci najpierw miały okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy oraz jak rozmawiać przez telefon z dyspozytorem (trzeba się przedstawić, powiedzieć, ile ma się lat, podać adres lub powiedzieć, gdzie się znajduje, co się stało i dlaczego potrzebujemy pomocy). Następnie przedszkolaki z wielką uwagą przyglądały się, jak pan ratownik demonstrował sztuczne oddychanie i masaż serca na przywiezionym fantomie. Później najdzielniejsze dzieci próbowały same udzielać pierwszej pomocy pod bacznym okiem instruktora. Przedszkolaki miały też okazję przypomnieć sobie i utrwalić numery telefonów alarmowych. Podczas tego spotkania nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości mogą przyczynić się do uratowania komuś życia.
Dziękujemy, to była dla nas wszystkich bardzo cenna lekcja.