Świąteczne spotkanie przy choince

DSC_6373
W czwartek 13 grudnia w naszym przedszkolu odbyło się świąteczne spotkanie przy choince. Dzieci z grupy III przygotowały dla swoich rodzin występ, podczas którego zaprezentowały wiersze i piosenki o tematyce świątecznej, a także wspólnie z rodzicami i rodzeństwem zaśpiewały kolędy.

Po występie złożyliśmy sobie życzenia i podzieliliśmy się opłatkiem. Następnie przeszliśmy do sali gr. III, gdzie odbyły się zajęcia plastyczne z udziałem dzieci, ich rodziców i rodzeństwa. Całe rodziny wspólnie wykonywały przestrzenne kartki świąteczne. Wzajemna integracja oraz plastyczna twórczość połączona z radością tworzenia dała dzieciom mnóstwo uśmiechu i zabawy.
Część bożonarodzeniowych kartek, które powstały tego dnia, trafiła do seniorów z Domu Pomocy Społecznej przy ul. Żwirki. Nasze przedszkole włączyło się w ten sposób w przedświąteczny wolontariat w ramach akcji "Razem na Święta". Więcej o tym przedsięwzięciu można przeczytać na stronie MEN:
Wkrótce na naszej stronie internetowej pojawi się relacja z przekazania kartek świątecznych seniorom z DPS.
Dziękujemy rodzinom naszych podopiecznych za przybycie i owocnie spędzony czas w miłym gronie.