Wycieczka do straży pożarnej

IMAG4354
W dniu 25 maja przedszkolaki z grupy IV odwiedziły remizę strażacką w Piotrkowie Trybunalskim.
W siedzibie straży dzieci zostały przywitane przez pełniących dyżur strażaków i wręczyły na ręce pana komendanta pamiątkowy plakat, który wspólnie wykonały w przedszkolu. Wrzuciły też pieniądze do skarbony wystawionej w budynku straży, aby w ten sposób wspomóc zbiórkę funduszy na zakup nowego sztandaru z okazji jubileuszu 140-lecia istnienia piotrkowskiej straży pożarnej.
Podczas wycieczki dzieci zwiedzały pomieszczenia remizy oraz garaże, w których mogły dokładnie poznać wyposażenie wozu strażackiego. Przedszkolaki z zaciekawieniem oglądały pokaz sprzętu strażackiego służącego do gaszenia pożaru, usuwania skutków powodzi, wypadków drogowych i innych katastrof. Na placu dzieci zrobiły sobie zdjęcia na wozie strażackim oraz w jego kabinie. Z pomocą strażaków mogły też przećwiczyć umiejętność lania wody z hydronetki.
Spotkanie uświadomiło dzieciom, jak trudna i odpowiedzialna, a zarazem ciekawa jest praca strażaka.