Wycieczka do Świętokrzyskiej Polany w Chrustach

100_6303
Dnia 15 czerwca 2018 r. dzieci z grupy IV udały się na wycieczkę autokarową do Kompleksu Świętokrzyska Polana w Chrustach.
Pierwszą atrakcją było pływanie łódeczkami i skoki na trampolinach Gold Eurobungee. Następnie dzieci przeszły do Parku Linowego, gdzie kilkakrotnie pokonały dolną trasę. Zwiedziły również Brzozową Zagrodę, w której obejrzały przebywające tam zwierzęta.
Ogromną, a zarazem najbardziej wyczerpującą atrakcją, była Kraina Zabawy. Następny punkt zwiedzania to Park Miniatur Świętokrzysko, gdzie można było obejrzeć makiety najważniejszych zabytków regionu w skali 1:20. Na koniec dzieci odwiedziły Oceanikę, czyli oceanarium, gdzie miały możliwość podziwiania podwodnej flory i fauny z różnych zakątków świata. Pani przewodnik ciekawie opowiadała o mieszkańcach rzek, mórz i oceanów, a dzieci z zachwytem jej słuchały i przyglądały się różnokolorowym rybom, sumom, płaszczkom oraz groźnym piraniom i rekinom.
W drodze powrotnej wycieczkowicze odwiedzili także jeden z najstarszych w Polsce dębów o imieniu Bartek, który jest chroniony prawem jako pomnik przyrody.
Zmęczone, ale zadowolone przedszkolaki wróciły do Piotrkowa, gdzie czekali już na nich stęsknieni rodzice. Był to dzień pełen wrażeń, który bez wątpienia będzie dla dzieci pięknym wspomnieniem.