Zajęcia pokazowe ogólnopolskiego systemu rozrywki ruchowej Przedszkoliada.pl

100_4487
"To nie pomyłka - przedszkole i piłka!" - oto hasło programu "Przedszkole i piłka" adresowanego do dzieci w wieku przedszkolnym, W dniu 18 września nasze przedszkolaki brały udział w zajęciach pokazowych Przedszkoliady.pl. Pan instruktor zapraszał dzieci z każdej grupy do zabawy z wykorzystaniem miękkich piłek na dużej sali. W każdej turze bawiło się po 12 osób, dzięki czemu każdy miał sporo miejsca do biegania. Atmosfera zajęć była swobodna i dynamiczna. Mali uczestnicy szybko nawiązali kontakt z wesołym prowadzącym, który brał czynny udział w zabawach i najwyraźniej też świetnie się przy tym bawił. Było dużo śmiechu i radości. Wszystkie przedszkolaki zgodnie stwierdziły, że aktywność fizyczna w takim wydaniu bardzo im się podoba.
 Program zajęć „Przedszkole i Piłka” jest formą zachęcenia dzieci do podejmowania aktywności fizycznej opartej na ćwiczeniach z piłkami. Jest on odpowiedzią na potrzebę realizacji zainteresowań ruchowych przedszkolaków. Zajęcia są prowadzone przez cały rok przedszkolny. Program zajęć jest logicznie ułożony - od zajęć najprostszych do coraz bardziej złożonych. Głównym celem programu „Przedszkole i Piłka” jest kształtowanie u przedszkolaków zainteresowania ruchem i kulturą fizyczną oraz zaspokojenie potrzeby spontanicznej aktywności fizycznej. Sprzyja to ogólnemu rozwojowi dzieci, co przydaje się w codziennym życiu teraz i w przyszłości, a także przy ewentualnym uprawianiu sportu w późniejszym wieku.

W pierwszym semestrze zajęć „Przedszkole i piłka” najważniejszym zadaniem jest zachęcenie i zainteresowanie przedszkolaków ukierunkowaną aktywnością fizyczną poprzez zabawy z piłkami. Kontynuacja zajęć w drugim semestrze służyć ma utrzymaniu ciągłości aktywności fizycznej dzieci i dalszemu rozwijaniu ich umiejętności.

Program jest realizowany w wymiarze jednych zajęć tygodniowo w grupach maksymalnie 12-osobowych. Czas trwania zajęć jednej grupy to 35 min. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych instruktorów Przedszkoliada.pl, czasem także w towarzystwie zaproszonych gości (sportowców w roli autorytetów dzieci).

Koszt zajęć to 39 zł miesięcznie. Więcej informacji na stronie http://www.przedszkoliada.pl/zajecia,przedszkole
Zapraszamy do zapisywania swoich pociech!

W naszej galerii prezentujemy zdjęcia z zajęć w grupie IV. Fotografie dzieci z pozostałych grup można obejrzeć na tablicy ogłoszeń w głównym holu przedszkola.